Trápí vás přechod na DVB-T2?

Trápí vás přechod na DVB-T2?

S naší aplikací se Vás změny ve způsobu vysílání netýkají

Pojem DVB-T2 neboli pozemní vysílání digitálního videa druhé generace označuje další inovaci v televizním vysílání, se kterou se musí popasovat země Evropské unie a to nejpozději do roku 2021. Hlavním důvodem pro tuto změnu je uvolnění vysílacího pásma na územím České republiky. Televize tak odevzdají část pásma mobilním operátorům, kteří budou moci poskytovat lepší pokrytí pro mobilní data.

Proč se přechází na DVB-T2?

Moderní technologie umožní v digitálním vysílání DVB-T2 lepší kompresi video přenosu a rozšíří stávající možnosti o lepší zabezpečení nebo duální zvukové vysílání. Dalším často používaným výrazem, se kterým se uživatel setká, je HEVC (High Efficiency Video Coding nebo také formát H.265). Ten zabezpečuje snížení datového toku videa při zachování porovnatelné kvality. To umožní lepší zprostředkování HD kanálů. Detailnější informace se dozvíte ve videu od CRA.


Objeví se i řada komplikací

Pozemní vysílání DVB-T2 ale přináší i řadu komplikací. Tou nejzásadnější je pravděpodobnost slabšího nebo žádného pokrytí v oblastech, kde již dnes je kvalita pozemního televizního vysílání slabá, a taky v hustě zastavěných oblastech, kde bude docházet k rušení TV vysílání. Rušení digitálního vysílání DVB-T2 bude ovlivňovat i mobilní datová síť LTE. Snad největším problém jsou peněžní prostředky které musí vynaložit divák, aby si nakoupil moderní zařízení k příjmu DVB-T2 vysílání.

Je nutné vyměnit svoji televizi?

Situace s novou generací DVB-T2 je prospěšná taky pro prodejce televizního zařízení. Největší čeští prodejci elektra již spustili aktivní reklamu, skrze kterou vám chtějí prodat novou televizi. Problém nastává v případě, když nová televize sice podporuje DVB-T2 vysílání, ale nepodporuje formát HEVC (H.265). V takovém případě vám vysílání v nové televizi nepoběží! Tomu samému riziku se vystavujete i při nákupu nového set-top boxu, antény nebo DVB-T2 tuneru.

České televizní společnosti již zveřejňují datum ukončení vysílání kanálů v DVB-T1

Televize Zahájení DVB-T2 Ukončení DVB-T1
Česká televize 29.3. 2018
ČT sport Konec května 2018
TV Nova 9.1.2018

Mapa pokrytí DVB-T2

Začátek přechodu vysílání nejdříve zasáhne obyvatele velkých měst jako Praha, Brno, Ostrava nebo Plzeň. Postupně se budou až do roku 2021 přidávat i ostatní regiony.

Data k únor 2018 | Zdroj: Česká televize/CRA

Jednoduchým řešení je internetová televize od SledovaniTV

Naše internetová televize tyto problémy vyřeší za vás. Jediné, co doma musíte mít, je internet. Veškeré technické formáty a další komplikace zpracujeme za vás a k zákazníkům odesíláme televizní vysílání vhodné nejen pro jejich televize, ale i do počítače nebo do mobilu. Díky internetovému vysílání televize můžete využívat i moderní TV funkce jako nahrávaní pořadů nebo zpětné přehrávání.